Aktualności 2022

18.06.2022 r. - na Wyspie Młyńskiej odbył się V Piknik Organizacji Pozarządowych.

Wspólnie z Fundacja Dignitate , dzięki wolontariatowi Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego i Przyjaciół otrzymaliśmy wyróżnienie za najciekawsze stoisko 🤩
Dziękujemy za piękny dzień

04-15.07.22022 r.

Dwa tygodnie intensywnej pracy, ale też zabawy, integracji, nawiązywania relacji, nowych wyzwań - zakończyliśmy wakacyjny turnus dla dzieci i młodzieży z dofinansowaniem Miasta Bydgoszczy w Centrum Terapii i Rehabilitacji Sensis.
Dziękujemy Uczestnikom, Opiekunom i wspaniałym Terapeutom za ten pracowity, kreatywny czas.

 


56 Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku - Funka 2022

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w rozpoczęciu 56. Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku - Funka 2022. 150 Uczestników, Organizatorów, Opiekunów i Instruktorów uczestniczy w różnorodnych zajęciach rozwijających wiedzę, umiejętności i integracyjnych. Jak zawsze wsparliśmy organizację zlotu finansowo i logistycznie.

 


Projekt KPOWS V

Dzięki projektowi KPOWS V finansowanemu ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadzimy lekcje języka polskiego i grupę wsparcia dla kobiet dla 30 Gości z Ukrainy, uchodźców wojennych. Projekt ma pomóc im w asymilacji w naszym kraju, mieście, ułatwić codzienność, poszukiwanie pracy, organizację życia w nowych warunkach.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne w terenie prowadzi Pani Joanna Czerska-Thomas działająca aktywnie w społecznym projekcie Bydgoszcz_pomaga_Ukrainie
Zadanie realizujemy wspólnie z Fundacją Dignitate, zajęcia będą trwały od września do 15 grudnia 2022 r.